lekarz weterynarii od kotów

lek. wet. inż. zoot. Karolina Kijek

koci weterynarz

Nazywam się Karolina Kijek – lekarz weterynarii od kotów. Stanowią one większość moich pacjentów w codziennej pracy w lecznicy. Mam szczególne zamiłowanie do tego gatunku, który jest w moim życiu od zawsze, w różnych ilościach i rozmiarach. Upodobanie do kotów sprawia, że nie ustaję w zdobywaniu wiedzy i umiejętności na ich temat, nie tylko w zakresie zdrowia i zagadnień klinicznych. Jednym z efektów tej pasji jest niniejsza strona. Chcę się przez nią podzielić z Państwem częścią swojej wiedzy.

Jednocześnie z medycyną weterynaryjną ukończyłam również studia inżynierskie z zakresu zootechniki. Poza pracą, prowadzę od 2010 roku własną hodowlę kotów tajskich Viosna*PL.

Zarówno to hobby, jak i praca lekarza weterynarii od kotów, pozwalają mi szerzyć świadomości na temat potrzeb tego gatunku. Niestety z tego co obserwuję, w wielu przypadkach, koty nie są tak dobrze poznane i rozumiane przez ludzi. Przekłada się to nie tylko na sposób ich utrzymania, opiekę, ale także na komfort życia i zdrowie. Niektóre z tych aspektów mogłyby być lepsze.

Celem powstania strony Koci Weterynarz jest:

  • szerzenie wiedzy o kotach – ich sposobie postrzegania świata, zwyczajach, instynktach, potrzebach itp., by opiekunowie mogli lepiej zajmować się swoimi podopiecznymi;
  • zwrócenie uwagi na zachowania i sygnały mogące świadczyć o problemach zdrowotnych. Ich wczesne wykrycie znacząco poprawia rokowanie i skuteczność leczenia;
  • polepszenie przebiegu wizyt w lecznicy weterynaryjnej, by były mniej stresujące dla pacjenta, właściciela i przyjmującego lekarza;
  • uświadomienie znaczenia opieki weterynaryjnej i odpowiedniej profilaktyki dla zdrowia kotów;
  • umożliwienie opiekunom zapewnienia odpowiednich warunków dla kocich podopiecznych. Na przykład poprzez uświadomienie ich potrzeb – zarówno w przypadku kotów zdrowych, jak i cierpiących na różne schorzenia.

Staram się osiągnąć te cele poprzez wiele różnokierunkowych działań. Jest to udzielanie niezbędnych informacji w czasie przyjmowania moich kocich pacjentów, podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych i zdobywanie aktualnej wiedzy. Teraz mogę dążyć do ich realizacji, także dzięki tej stronie. Wychodzę z założenia, że lepsze zrozumienie kotów jest kluczem do tego, by zwierzęta te były zadowolone, żyły dłużej i wspólnie z opiekunem mogły cieszyć się swoim towarzystwem.

Wszelkie informacje na mój temat znajdują się w zakładkach poniżej.

© Copyright lek. wet. inż. zoot. Karolina Kijek